Aktualności
Rozwijamy metody przetwarzania informacji w sieciach innowacyjnych
Projekt "Open Information processing within Innovation Networks" (InfoPro) ma na celu poprawę przepływu informacji i danych w sieciach innowacyjnych w Polsce, Niemczech, Holandii i na Węgrzech. Poprzez transfer najlepszych metod i narzędzi projekt przyczyni się do zwiększenia zdolności członków sieci w zakresie wprowadzania innowacji w sposób bardziej skuteczny i otwarty.
InfoPro jest częścią projektu EURIS, którego celem jest wzmocnienie współpracy międzyregionalnej w obszarze badań i rozwoju, a tym samym przyczynienia się do powstania Europejskiego Obszaru Badań. Projekt nakierowany jest na rozwój Regionalnych Strategii Innowacyjnych poprzez wymianę wiedzy, doświadczeń oraz dobrych praktyk. Wynikiem projektu będzie rozwój nowych modeli i polityk w obszarze regionalnych systemów innowacyjnych, czego efektem będzie opracowanie rekomendacji i ich wdrożenie na poziomie regionalnym.
Info Pro został oficjalnie zainaugurowany podczas kick-off meeting w Niemczech. W spotkaniu partnerów projektu w Fellbach w dniach 4-5 maja 2011 uczestniczyli przedstawiciele:
- Virtual Dimension Center Fellbach (VDC), Stuttgart, Niemcy (Lider)
- SDG Pro-Akademia, Łódź, Polska
- Zala County Foundation for Enterprise Promotion, West-Pannon, Węgry
- Eindhoven University of Technology, Eindhoven, Holandia
Partnerzy ustalili szczegóły metodologiczne i organizacyjne opracowania czterech regionalnych raportów oraz raportu porównawczego na temat dostępnych metod przetwarzania informacji w ramach regionalnych sieci innowacyjnych.
Raporty końcowe będą dostępne w październiku 2011 r. Wnioski z badań regionalnych pozwolą na opracowanie porównawczej analizy SWOT, co pozwoli na identyfikację i wymianę najlepszych praktyk w 2012 r., a także do wydania zaleceń dotyczących polityki w tej dziedzinie.
Partnerzy InfoPro uzgodnili, że następne spotkanie odbędzie się w Polsce i zostanie zorganizowane przez SDG Pro-Akademia 21 października 2011 roku.
Informacja dla prasy
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG IVC